آسانسورهای چند جهته چیست و چه مزیتی دارد؟

در طراحی لابی، آپارتمان و برج های مختلف یکی از مشکلات آسانسور حرکت یک طرفه آنهاست اما تکنولوژی های جدید ساختمان سازی به کمک معماران و طراحان داخلی آمده تا بتوانند آسانسورهای بدون کابل با قابلیت حرکت در جهات مختلف استفاده کنند.

آسانسورهای سنتی یکی از عواملی هستند که محدودیت­های اندازه را در آسمان خراش­ها قرار می­دهند. در حالی که آن­ها تنها عامل نیستند و عناصر طراحی مانند قدرت خاک و مصالح ساختمانی اثر مهمی در حد ارتفاع دارند ، آسانسورها یک جزء مهم برای تصمیم­گیری در مورد ارتفاع یک ساختمان هستند. آسانسورهای سنتی با استفاده از سیم بکسل ، ماشین­های مبتنی بر کشش هستند که به صورت عمودی حرکت می­کنند تا مردم و محموله را از طبقه ­ای به طبقه دیگر انتقال دهند. کابین آسانسور توسط یک کابل فولادی که به یک قرقره وصل شده است و توسط یک وزنه تعادل پشتیبانی می شود، به حالت تعلیق درآمده است.

تمام اشیاء تا حدی ارتعاشی هستند، اما ماهیت این طراحی و تنش در این طناب باعث می­شود آسانسورها به سرعت فرکانس تشدید خود آسیب پذیر شوند. ارتعاش خودش چیز بدی نیست. این مسئله زمانی اتفاق می­افتد که اشیاء به فرکانس طبیعی یا تشدید می­رسند، زیرا دامنه ارتعاش بسیار بیشتر است. فرکانس طبیعی طناب به طول وابسته است، اما طول کابل به طور مداوم در حال تغییر است. این باعث می­شود که کنترل اینکه آیا طناب به فرکانس طبیعی خود برسد یا خیر، سخت شود. علاوه بر این، طناب­های آسانسور دارای ویژگی­های تعدیل بسیار کم می­باشد. خواص تعدیل دامنه موج را با زمان کاهش می­دهد. بدون تعدیل، امواج به طور نامحدود نوسان می­کنند. هیچ راه شناخته شده­ای برای افزایش تعدیل وجود ندارد زیرا طول طناب متغیر است. به طور کلی، خطر تشدید و عدم تعدیل باعث می­شود بوسیله ارتعاش آسانسور آسیب پذیر شود.

نوسان طناب، این پدیده زمانی اتفاق می­افتد که کابل آسانسور به فرکانس طبیعی خود برسد، کابل آسانسور را به سرعت به ارتعاش درمی­آورد و موجب حرکات غیر معمول آسانسور و خسارات درون شفت آسانسور می­شود. با این حال، نوسان طناب در بسیاری از مردم در زندگی روزمره به دلیل قانون 3 نیوتن تأثیر نمی‌گذارد. این به این معنی است که چیزی نیاز به تنظیم طناب در حرکت دارد. موج در طناب آسانسور در ساختمان­ های بلند می­تواند بوسیله باد سنگین یا حرکت لرزه­ای ایجاد شود. موضوع باد زیاد مهم نمی­باشد چرا که اثرات آن کمتر و قابل پیش­ بینی­تر است. زمین لرزه ­ها به علت آسیب زیاد در آسانسورهای مکانیکی ثبت می­شوند. آسیب معمولی ناشی از نوسان طناب در شفت­های آسانسور شامل مسدود کردن کابل­های آسانسور، تغییر شکل ریل­ ها و خارج شدن از ریل است. در سال 2011، پس از زلزله­ های Chuetsu در ژاپن برای ارزیابی خسارت­ ها، بررسی­ هایی انجام شد و مشخص شد که حدود 24 درصد از آسیب­ ها به علت برخورد طناب با ماشین آلات یا  گیر کردن آسانسور بوده است. این مهم است زیرا نشان می­دهد که کابل ­ها در آسانسور­ها می­توانند در صورتی که آسانسور در ساختمان­ هایی که در مناطق لرزه­ای نصب می­شوند، پیامدهای مخربی داشته باشد.

از آنجایی که راه حل مناسب کمی برای این مشکل وجود دارد، مهندسان دریافته­اند که بهترین راه برای حل این مشکل آن است که آن را به طور کامل از بین ببرند. به جای افزایش تعدیل و ساخت طناب طولانی، مهندسان از سیستم­ هایی مانند لابی­ های آسمان استفاده می­کنند تا محدودیت­های طول طناب را برای امکان تشدید کاهش دهند. با این حال، یک راه حل که طناب را کاملاً حذف کند، در نهایت می­تواند یک روش بهتر و ارزان­تر برای رفع مشکل تشدید باشد که همان آسانسور چند جهته بدون سیم است.

Check Also

اجرای فونداسیون چوبی

با وجود پیشرفت زیادی که در ساخت ساختمان ها با مصالح جدید بوجود آمده است، …